KANGAL ve COBAN KOPEGi DAG TEPE GOREV BASINDA

Koyun sürülerinin ve çobanların yoldaşları Kangal ve Çoban Köpeği, dağ tepe demeden görev başında. Kırsalda, merada, ağılda ya da bahçede yaban hayvanlarına karşı tam koruma sağlayan Kangal Köpekleri ..

KANGAL ve ÇOBAN KÖPEĞi DAĞ TEPE GÖREV BAŞINDA

Koyun sürülerinin ve çobanların yoldaşları Kangal ve Çoban Köpeği, dağ tepe demeden görev başında. Kırsalda, merada, ağılda ya da bahçede yaban hayvanlarına karşı tam koruma sağlayan Kangal Köpekleri ve Çoban Köpekleri her daim en iyi seçenektir.

Eğer sayıca fazla bir sürüye sahipseniz ve bu koyun sürülerini beslemek, yaymak için yabani hayvanların bolca olduğu bir bölgede yaşıyorsanız. Koyun, inek sürülerinizin zaaiyatını en aza indirmek için tek seçeneğiniz; davar bilen, canavarı (Kurdu) tanıyan, Çoban Köpeği veya Kangal Köpeğine sahip olmanız kaçınılmaz bir tedbirdir.

kangal-ve-coban-kopekler-kurda-karsi-brilikte

Gerek yerel medyada, gerek ulusal medyada hemen hemen her yılın kış ayına girilen dönemlerde hayvan besicileri, yabani hayvanların sürülerine saldırdığı ve maddi manevi büyük zaiyat yaşadıkları haberleri ile karşılaşılınır. Genelde bu saldırılar Kurtlar tarafından gerçekleştirilir ve Kurtlar eğer onları durduracak bir engelin olmadığını gördüğü sürece ağılda ne kadar hayvan varsa, hepsini boğarak tek tek öldürmeden bırakmayacağıdır.

Ağılda ne kadar koyun varsa, bunları koruyan bir Çoban Köpeği de bulunmuyorsa, kısa süre içinde Kurtlar, tüm ağıldaki hayvanları telef ettikten sonra o bölgeyi terk ettiği görülür. Büyük sürü sahiplerinin, bu gibi büyük üzüntülerle karşılaşmamak, yıllarca gece gündüz demeden dişini tırnağına takarak çalışarak edindikleri birikimleri kaybetmemek adına. Sahip oldukları hayvan sürülerinin büyüklüğüne göre zaman geçirmeden Kangal ya da Çoban köpeği bulundurmak, telef olunacak hayvan sayısını minimum seviyeye düşürecektir.

Özel Rica :

KangalTV olarak; Kangal Köpekleri Videoları ve Makalelerini derleyip, düzenleyerek hazır hale getiriyoruz. Lütfen desteklerinizi esirgemeyiniz. Bu güzellikleri ve değerlerimizi, dostlarınızla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz. Saygılarımızla. 

Kangal Köpekleri ile ilgili video ve makaleleri BURAYA TIKLAYARAK  görebilirsiniz.

Yorumlar 0

Hiçbir Yorum Bulunamadı