KUTUP AYISI ANNEYE ve YAVRULARINA KOPEK SALDIRDI BAKIN ANNE AYI NE YAPTI

Kutup Ayısı anne ve Yavruları kışın ağır şartları nedeniyle, aç kalmalarından ötürü yerleşim yerlerine iniyorlar. Ayı ve Yavruları, kırsala inmeleriyle karşılarında, köyün köpekleriyle karşılaşmaları ..

KUTUP AYISI ANNEYE ve YAVRULARINA KOPEK SALDIRDI BAKIN ANNE AYI NE YAPTI

Kutup Ayısı anne ve Yavruları kışın ağır şartları nedeniyle, aç kalmalarından ötürü yerleşim yerlerine iniyorlar. Ayı ve Yavruları, kırsala inmeleriyle karşılarında, köyün köpekleriyle karşılaşmaları kaçınılmaz oluyor. Saldırgan köpeklerden küçük ve sevimli yavrularını korumak isteyen anne ayı, köpeklere karşı oldukça direnmeye çalışsa da ayı yavruları, köpeklerden çok korkuyorlar.

Ayı ve yavruları, köyde yiyecek ararken bir anda karşılarında köpekleri görüyorlar. Anne ayı ve yavrularına ilk saldırıyı, köpekler havlayarak yapıyorlar. Ayı anne bu durumda hiç korkmadan, köpeklerin üzerine doğru kısa bir hamle yapıyor. Bu hamleyi beklemeyen 3 köpek, ufak bir geri çekilme yaparak savunmaya geçiyorlar.

Savunma ardına birleşen köpekler, ikinci saldırı hamleleri ayı anneye karşı oluyor. Aralarında, Anne Ayıya saldırıyı gerçekleştiren köpek, anne ayının pençeleri arasında kendini bulunca, bir an önce kendini kurtarmaya çalışıyor. Bu ani gelişen olayda diğer 2 köpek yine geri çekilmek zorunda kalıyorlar.

Köpekler anne ayı tarafından her ne kadar darbe alsalar da, ona karşı olan sağlı sollu saldırılarına devam ediyorlar. Anne ayı, elinden geldiğince yavrularını bu saldırgan köpeklerden korumaya çalışıyor. Videodaki görüntülerde, yavru ayılar bu durum karşısında o kadar korkuyorlar ki, annelerinin bacaklarına korku ile sımsıkı sarılıyorlar.

anne-ayi-vs-yavrular-ve-kopekler

Anne Ayı ve köyün köpekleri arasında geçen bu olayda, Anne ayı son gardını alarak ayağa dikiliyor. Bu durum köpeklerin biraz daha korkmasına ve geri çekilmesine sebep oluyor. Her köpek saldırısı sonunda anne ayı, yavrularını kontrol ediyor, kayıp ettiği yavrusu varmı diye etrafına bakınıyor.

Amatörce ve cep telefonu ile çekilen bu anlarda saldıran köpeklerin amacı, ayı yavruları değil anne ayı olduğu gözlemleniyor. Her ne kadar köpekler, anne ayı ve yavrularına karşı saldırı girişiminde bulunsularda. Anne ayı karşısında, bir üstünlük sağlayamıyorlar. Olayın en sevindirici olan tarafıysa; bu durumda hem anne ayının, hem yavru ayıların ve hem de köpeklerin, ağır yara darbelerine maruz kalmadan olayın son bulması oluyor.

Özel Rica :

KangalTV olarak; Çoban Köpekleri videolarını derleyip, düzenleyerek hazır hale getiriyoruz. Lütfen; desteklerinizi esirgemeyiniz, bu güzellikleri dostlarınızla paylaşarak bizlere destek olabilirsiniz. Saygılarımızla.

Anadolu Çoban Köpekleri ile ilgili videoları BURAYA TIKLAYARAK izleyebilirsiniz.

0 Yorumlar
Hiçbir Yorum Bulunamadı

Kategoriler

İlgili Makaleler

İlgili Videolar